Sbor v celé kráse, před koncertem u Salvátora 2014

Naši pěvci

Sbor vznikl v roce 1986. Již od počátku pracuje pod vedením harfistky Lydie Härtelové, absolventky pražské AMU, členky SOČR.
Nejprve sbor sdružoval především evangelíky z dejvického sboru ČCE. Během let se rozšířil nejen početně,
ale i konfesijně, takže dnes můžeme hovořit o sboru skutečně ekumenickém. V současné době je tvořen asi čtyřiceti mladými lidmi, které spojuje zájem o duchovní hudbu.

Zpívají nejen v kostelích v rámci bohoslužeb, ale pořádají také celovečerní, často benefiční koncerty,
a to nejen doma, ale též v zahraničí (Německo, Anglie, Švýcarsko, Francie).
Spolupracují s profesionálními hudebníky, s Českým rozhlasem a Českou televizí.
Hlasovou poradkyní sboru se stala Ludmila Vernerová, sólistka Státní opery Praha.

Naši pěvci zkoušejí jednou týdně, schází se od září do června každou středu v 18.30 v modlitebně Českobratrské církve evangelické v Praze Dejvicích, ulice Z. Wintra 15.

Koncerty v roce 2023 jsou podpořeny z dotačního programu Šestka kulturní I. 2023.

Žádná nadcházející akce pro tuto kategorii v kalendáři není zadána.

Co už proběhlo:

24/01/2024 - 18:30 Naši pěvci - zkouška